תוכנית ל׳ | רמת החייל | נווה שרת

בית חב"ד רמת אביב

אלמגור 18 תל-אביב

יחי אדוננו מורנו ורבנו מלך המשיח לעולם ועד

אודות

הכתובת לכל ענין יהודי

בית חב"ד ברמת אביב ושכונות עבר הירקון נוסד על-ידי הרבי מליובאוויטש מה"מ נשיא דורנו, במטרה לשמש גשר לכל יהודי אל עולם התורה, המצוות והיהדות בכלל. הפסוק "ופרצת ימה וקדמה וצפונה ונגבה" היה לסיסמתו ומצוות "אהבת ישראל" הפכה למוטו המרכזי בפעילותו.

חב"ד מביאה את אור היהדות והחסידות לכל בית בישראל מתוך מאור פנים וכבוד לזולת. בחב"ד רואים בכל יהודי חוליה בשרשרת אחת שלמה – "עם ישראל". לכן חשוב לחב"דניקים שכל יהודי ישמור על זהותו וידבק בערכיה הנצחיים של האומה. חב"ד, בפעילותה, מפילה חומות של קיטוב וניכור פנימי בעם ומדגישה את המאחד והמשותף לכולם. בזכות פעילותה של חב"ד – המוני העם קרובים יותר אל החיים היהודיים המקוריים ואל המאור שבתורת ישראל.

היעד המרכזי ביותר בחב"ד על פי הוראותיו והודעתו של הרבי מליובאוויטש, כי אנו נמצאים כבר בימות המשיח והגאולה עומדת להתרחש בכל רגע, היא להכין את כל תושבי המקום לגאולה על ידי מודעות ולימוד הנושא, והוספה בקיום מצוות ומעשים טובים, המזרזים ומכריעים את כף המאזניים לטובה ומביאים לעולם את הגאולה השלמה.לכן עוסק בית חב"ד רבות בפרסום הנושא ובארגון הרצאות ושיעורים לקהל הרחב בנושא הגאולה ומשיח.

אחד מיעדיה המרכזיים של תנועת חב"ד היא לסייע ליהודים לחיות כיהודים, בחיי רווחה. יעד זה מנחה את ארגון בית חב"ד לקיים שורה של מפעלי עזרה וחסד למען הציבור הרחב.

חב"ד ברמת אביב ובשכונותיה הצפוניות של תל אביב פועלת מאז שנים רבות בשורה של מוסדות חינוך העשרה ועזרה לזולת. מאז שנת תשמ"ז (1987), עומד בראש הארגון הרב דוד אושקי ורעייתו מלי, שליחי הרבי מליובאוויטש.

"בית חב"ד מהווה כתובת לכל עניין יהודי. במסגרת בית חב"ד מתנהלים חיים יהודיים תוססים, לומדים, מתוועדים, קוראים, שרים, חוגגים, ומה בעצם לא. ויחד עם זאת בית חב"ד משמש גם בסיס יציאה לפעילות ברחבי השכונות. מנהל "בית חב"ד", משמש כשליחו של הרבי מליובאוויטש והוא מביא את ברכתו של הרבי לכלל תושבי האזור ובפרט לפונים אליו. רבים נהנים עצה ותושייה משלוחי הרבי. אף אתה או את מוזמנים לפנות ולהסתייע בשירותי בית חב"ד.

בית חב"ד ברמת אביב, פועל כעמותה עצמאית, הרשומה במשרד המשפטים(מס' עמותה 58-0130474) ונמצאת בפיקוח רואה חשבון מוסמך. מידי שנה מקבל בית חב"ד אישור ניהול תקין מרשם העמותות, על ניהול חוקי ומסודר. בית חב"ד פועל כמוסד ללא כוונות רווח (מלכ"ר), והמימון לפעילות העניפה שלו מגיע ברובו מתרומות פרטיות של תושבים, נדיבי לב, השותפים למפעל האדיר.

 
  


שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

השאירו תגובה

השאר מחובר!

אל תפספס את המגזין האיכותי שלנו שמכין אותך לשבת